پریمیوم ووچرز و تفاوت آن با ارزهای دیجیتال

پریمیوم-ووچر

امروز هر کسی که به اینترنت و فضای مجازی دسترسی دارد با ارزهای دیجیتال آشنایی دارد یا حداقل می‌داند که کارکرد این ارزها چیست و در بدترین حالت اسم ارزهای دیجیتال به گوشش خورده است. اما چند نفر را اطراف خود می‌شناسید که نام پریمیوم ووچرز ( Premium Voucher ) یا همان پی اس ووچر را شنیده باشد و بداند این عبارت به چه معنی است؟

پریمیوم ووچرز که اسامی‌مختلفی از جمله کد فوچرز، پی اس ووچر و پرمیوم ووچر دارد چیزی مانند یک کارت کوپن است که بر اساس کد آن می‌توانید خرید خود را انجام دهید. اما به هر حال پریمیوم ووچرز مفهومی‌است که به دنیای مجازی مربوط است و همین یک ویژگی مشترک با ارزهای دیجیتال کافی است تا هر دو این‌ها را در یک کفه ترازو قرار دهیم.

اما واقعیت این است که پریمیوم ووچرز نه تنها با ارزهای دیجیتال که حتی با پرفکت مانی به عنوان ای – ووچر تفاوت‌های زیادی دارد و به جز دیجیتالی بودن و ویژگی‌های مالی، هیچ شباهت عمده دیگری بین آنها وجود ندارد.

 بیشتر بخوانید: پرفکت مانی چیست؟ 

اگر بخواهیم عینیت پریمیوم ووچرز، ارز دیجیتال و پرفکت مانی را در دنیای واقعی بیان کنیم، ارز دیجیتال چیزی شبیه به طلا می‌باشد، پرفکت مانی به عنوان یک چک رمزدار می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد و پریمیوم ووچرز یک بن یا کوپن محسوب می‌شود.

این تفاوت‌ها در ابتدا دید ما را نسبت به پریمیوم ووچرز خراب می‌کند. چرا که همه ما دوست داریم صاحب طلا در دنیای واقعی باشیم تا یک برگ کوپن. اما وقتی بیشتر به عمق داستان نگاه میکنیم، متوجه میشویم که هرچیزی در جای خودش می‌تواند مفید و قابل استفاده باشد. مطمئن باشید اگر همانقدر که الان فکر می‌کنید پریمیوم ووچرز بی استفاده بود، دنیای اقتصاد خیلی بیش از این‌ها مهم انقراض آن را میزد. مهمترین دلیلی که پریمیوم ووچرز همچنان پابرجاست و سهمی‌در دنیای اقتصاد دارد این است که این واحد مبادلاتی سریع ترین و آسان ترین راه به عنوان یک واسطه موقتی در خرید محسوب می‌شود، اتفاقی که کمتر در دو گزینه دیگر با آن روبرو می‌شویم.

پی اس ووچر و بیت کوین


طلا یا کوپن، مسئله این است!


اولین و مهمترین تفاوت ارز دیجیتال با پریمیوم ووچرز یا همان پرمیوم ووچر در این است که ارزهای دیجیتال یک سری سهام مالی هستند. بنابراین تمام ویژگی‌هایی که از یک سهم در بورس می‌توان انتظار داشت در آن وجود دارد. از جمله، سود، ضرر و خرید و فروش آن.

اما در پریمیوم ووچرز به هیچ عنوان با همچنین ویژگی‌هایی روبرو نیستیم. شما تنها با پرداخت مبلغی، اعتباری خریداری می‌کنید. این اعتبار تا زمان داشتن آن کد پریمیوم ووچرز پابرجا خواهد بود و هیچ سود و ضرری به آن وارد نمی‌شود. در واقع شما در خرید ارز دیجیتال به آن به چشم سرمایه گذاری نگاه می‌کنید اما در خرید یک پریمیوم ووچرز به آن تنها به دید یک واسطه مالی و یک کپن نگاه می‌کنید.

اما در دنیایی که همه به دنبال طلا هستند، آیا منطقی است که کوپن بخریم؟

برای پاسخ به این سوال کافی است به یک سوال دیگر پاسخ بدهید. آیا برای خرید یک پاکت شیر از بقالی محل، طلا با خود حمل می‌کنید و طلا را به فروشنده می‌دهید؟ کمی‌خنده دار نیست که برای یک شیر، طلا به عنوان واسطه مالی محسوب شود؟

داستان پریمیوم ووچرز و ارز دیجیتال نیز همین است. گاهی ما به پاکت شیر نیاز داریم، اما نه امکان این است که از ارز دیجیتال خود استفاده کنیم و نه منطقی است که بخواهیم همچین کاری بکنیم. اینجاست که پریمیوم ووچرز منطقی ترین راه حل می‌تواند باشد. از طرفی شما همیشه به ماشین و خانه و دیگر اجناس با قیمت‌های فوق العاده بالا نیاز ندارید. اصولا یک بار خرید این موارد برای تمام زندگی کافی است. اما همیشه به شیر، ماست،سیگار و … نیاز دارید. بنابراین بهتر است با دیدی بهتر به موضوع پریمیوم ووچرزها نگاه کنیم.


رای آری به پریمیوم ووچرز


بجز موارد گفته شده در بالا، بسیاری هستند که هنوز به ارزهای دیجیتال اعتماد ندارند و دوست ندارند سرمایه خود را وارد یک دنیای ریسک دار بکنند. هرچند احتمال ضرر آن کم باشد و سود بالایی داشته باشد. از طرفی بسیاری از مردم با ساز و کار ارزهای دیجیتال آشنا نیستند و نمی‌دانند که چگونه باید از آن استفاده کنند.

آیا این افراد به جرم داشتن همچنین تفکری و نداشتن توانایی لازم برای استفاده از ارزهای دیجیتال محکوم به انزوا از مبادلات بین المللی هستند؟

مسلما نه. دنیای اقتصاد به هیچ عنوان دوست ندارد هیچ مشتری را از دست بدهد. از این رو پریمیوم ووچرز را به عنوان یک راه حل راحت و آسان و بدون ریسک در اختیار مشتریان خود گذاشته است.

از آنجایی که یک سر پریمیوم ووچرز در دنیای واقعی است ( خرید پرمیوم ووچر یا فروش آن ) اعتماد به آن بیشتر است. چیزی به شکل عینی ( کد فوچرز ) در دستان شما قرار دارد. همین مسئله عینی بودن باعث می‌شود که افراد بسیاری برای مبادلات بین المللی خود به آن اعتماد و از آن استفاده کنند.

منبع: کوینی فا

جهت ورود به سامانه خرید و فروش پریمیوم ووچر کلیک کنید

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 3 =

Open chat
پشتیبانی صرافی کوینی فا