کد فوچرز برادر ناتنی وب مانی و پرفکت مانی

پی-اس-ووچر-پرفکت-مانی-وب-مانی

کد فوچرز لغتی آشنا برای ما ایرانیان است که به منظور بیان پریمیوم ووچر از آن استفاده می‌کنیم. کد فوچرز یک نوع واسطه گر مالی بین شما و یک فرد یا شرکت دیگر است که امکان مبادلات بین المللی را فراهم آورده است.

از نظر واسطه گری مالی کد فوچرز همسو و هم ذات با وب مانی و پرفکت مانی می‌باشد. اما وقتی بیشتر به ویژگی‌های هرکدام از این‌ها نگاه می‌کنیم، بیشتر متوجه این موضوع می‌شویم که داستان کد فوچرز از دوتای دیگر کاملا فرق می‌کند و جز پایه و اساس، شباهتی دیگری ندارند.

کد فوچرز یا همان پی اس ووچر ( psvoucher  ) از نظر‌های امنیت، سرعت، نحوه خرید و فروش و نحوه استفاده بسیار با وب مانی و پرفکت مانی تفاوت دارد. در این مقاله ما قصد داریم سراغ این تفاوت‌ها برویم.

دانستن این تفاوت‌ها این سود و فایده را دارد که باعث می‌شود بهتر و دقیق تر بتوانیم مسیر مالی خود را مشخص کنیم و بدانیم استفاده از کدام مورد بیشتر به نفع ما خواهد بود. البته این که خود ما چه کارایی‌هایی را انتظار داشته باشیم تاثیر بسیاری در انتخاب واسطه گری مالی ما خواهد داشت. شاید بجای انتخاب یکی از این‌ها، ارز دیجیتال را به عنوان واسطه انتخاب کنیم. تمام این اتفاقات بستگی به خود شما دارد.

در همین ابتدا بهتر است داستان ارز دیجیتال را بسته بدانیم ارز دیجیتال یک نوع سهام است و هیچ انسان عاقل و اقتصاد دانی برای هر نوع خریدی سهام خود را خرج نمی‌کند. در ضمن اگر بخواهد خرج کند، شاید سهام در حالت سود باشد و خرج آن یک بازی دوسر باخت خواهد بود. بنابراین عملا بهتر است فکر استفاده از ارزهای دیجیتال را تا مدتی از سر بیرون کنیم. این ارزها تا بخواهند به شکل عملی به عنوان ارز اصلی و مبادلاتی دنیا معرفی شوند، مسیر طولانی در پیش دارند. تا آن روز از سهام خود مراقبت کنید.


کد فوچرز سریع اما کم امنیت


تا حالا فکر کردید اگر خانه‌ها و ساختمان‌ها درب نداشتن عبور و مرور چقدر سریع تر می‌شد. حتی اگر درب داشتن اما قفلشان نمی‌کردیم باز سرعت خوبی داشتیم. اما برخی مواقع موضوعی تحت عنوان امنیت ما را مجبور می‌کند که از خیر سرعت بالا بگذریم.

اما این سخن به معنی ارجحیت امنیت نیست. بسیاری از جاها ما نیازی به امنیت بالا نداریم و صرفا در حال صرف وقت و هزینه اضافی هستیم. به طور مثال وقتی بر روی سیستم عامل خود می‌خواهیم نرم افزار ضد ویروس نصب کنیم عموما تلاش می‌کنیم که قوی ترین و بهترین ورژن آن را نصب کنیم. در حالی که در بسیاری از مواقع قوی بودن همین نرم افزار موجب کندی سیستم و اذیت شدن ما می‌شود.

مسئله بین امنیت و سرعت دقیقا مسئله ای نوین به نام توانایی بهینه سازی است. ما باید یاد بگیریم که به اندازه ارزش هر چیزی برای آن امنیت فراهم کنیم.

این اتفاق در کد فوچرز و پرفکت مانی رخ می‌دهد. در ابتدا وقتی می‌گوییم پرفکت مانی از امنیت بهتری برخوردار است، عموما ذهن‌ها نسبت به پرفکت مانی و وب مانی مثبت و نسبت به کد فوچرز منفی می‌شود. در حالی که این یک داوری زودهنگام می‌باشد.

امنیت پرفکت مانی درست به اندازه یک چک رمزدار می‌باشد و امنیت کد فوچرز مثل امنیت یک برگ کوپن محسوب می‌شود. پرفکت مانی به سبب استفاده از کد‌های معنی دار و قابل رهگیری این امنیت خوب را برای خود فراهم آورده است اما کد فوچرز از کدهای درج شده بر روی آن تنها برای مشخص کردن اعتبار خودش استفاده میکند. اما به همین دلیل که هیچ رهگیری قرار نیست اتفاق بیفتد صدور آن بسیار سریع تر است و البته کارایی بیشتر برای ما ایرانیان دارد. در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.


هیچکس نمی‌داند کد فوچرز دست چه کسی است


قبل از این که به ادامه مبحث بپردازیم بهتر است به یک سوال فکر کنید. آیا برای خرید یک کتاب، خرج چک رمزدار منطقی تر است یا یک کوپن؟ پاسخ این سوال تا حد زیادی می‌تواند دید شما را در روند انتخاب بین کد فوچرز و پرفکت مانی مشخص کند.

اما در ادامه بحثی که در بالا گفتیم، کد فوچرز از هیچ کد قابل رهگیری استفاده نمی‌کند، از این رو عملا بعد از تولید کد، هیچ نظارتی نمیتوان بر آن داشت. این اتفاق به نوعی می‌تواند خیال ما را از بابت انواع تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی راحت کند. در واقع پرفکت مانی و وب  مانی گرچه تاکنون زیر بار هیچ تحریمی‌نرفته اند اما همیشه این شمشیر بر گردن استفاده کنندگان قرار دارد و مسئولان این شرکت‌ها می‌توانند به راحتی با در اختیار گذاشتن سر کد‌های فروخته شده توسط نمایندگی‌های ایران، باعث مسدود شدن آن‌ها شوند.

به هر حال این‌ها مواردی است که در خرید کد فوچرز باید به آن‌ها دقت کنید. توجه داشته باشید که تحت تاثیر جو‌های خرید یا فروش پریمیوم ووچر قرار نگیرید. این گونه موج‌ها عموما به خاطر گران شدن و یا ارزان شدن این واسطه‌های مالی صورت می‌گیرد. شما باید بیشتر از هر چیزی به نیاز خود نگاه کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − شش =

Open chat
پشتیبانی صرافی کوینی فا