یکی از تکنولوژی های پرداخت جهانی برای انجام تراکنش‌های مالی آنلاین وبمانی است . وبمانی برای تمامی خدمات اینترنتی و مردم در سراسر جهان این امکان را فراهم می‌کند که بتوانند پول پرداخت و یا دریافت کنند.

با استفاده از تکنولوژی وب مانی تمام وب سایت های فروش کالای اینترنتی می‌توانند خدمات و کالاهای خود را به مردم سرتاسر جهان ارائه دهند و مردم نیز می‌توانند خدمات و کالاهای خود را از کسانی که وب مانی را می‌پذیرند خریداری کنند. وبمانی نیز خدماتی همانند خدمات پی پال ارائه می دهد تنها تفاوت آن این است که به علت روسی بودن این کمپانی کاربران تحت تحریم مانند ایرانی ها می توانند بدون هیچگونه مشکلی از آن استفاده کنند.

شرکت اصلی وب مانی در روسیه قرار دارد. وبمانی از سال ۱۹۹۸ فعالیت خود را در این زمینه شروع کرده و ادعا می‌کند که بیش از ۳۹ میلیون نفر کاربر فعال دارد.

در این مقاله می خوانید:

۱- کاربردهای وب مانی

۲- کارمزد وب مانی

۳- آموزش ساخت حساب وب مانی

 


کاربردهای وب مانی


با استفاده از سیستم وب مانی می توانید از وب سایت های فروشگاهی و خدماتی، کالاهای مورد نیاز و خدمات خود را دریافت کنید. قابل توجه است که تعداد فروشندگانی که از وب مانی پشتیبانی می کنند محدود است و به پای تکنولوژی پی پال نمی‌رسد اما برای کاربران ایرانی که تحت تحریم هستند این سیستم یک غنیمت به شمار می رود.

از جمله خدماتی که می توانید با استفاده از وب مانی بگیرید تعداد زیادی از صرافی های ارز های دیجیتال، بروکر، فروشگاه فایل، فروشگاه اینترنتی، فروشگاه هاستینگ و دامنه و فروشگاه بازی هستند که وب مانی را پشتیبانی می کند. فریلنسر هایی که در خانه فعالیت می‌کنند می‌توانند با استفاده از وب مانی از شرکت‌های خارجی کار بگیرند و با دلار درآمد داشته باشند.

وب مانی با چه ارزهایی کار میکند؟

شما می توانید با وب مانی با ارزهای زیادی کار کنید. انواع کیف پول هایی که کاربران وب مانی می توانند در حساب های خود بسازند :

WMZ – کیف پول دلار ایالات متحده آمریکا (USD) – هر WMZ برابر با 1 دلار آمریکا

WME – کیف پول یورو (EUR)

WMR – کیف پول روبل روسیه (RUB)

WMU – کیف پول گریونا اوکراین (UAH)

WMB – کیف پول روبل بلاروس (BYR)

WMK – کیف پول قزاقستانی (اسم واحد پول) قزاقستان (KZT)

WMV – کیف پول دانگ ویتنام (VND)

WMX – کیف پول بیت‌ کوین (BTC) – هر WMX برابر با یک میلی بیت کوین (0.001 BTC)

WMH- کیف پول بیت کوین کش (BCH)

WML- کیف پول لایت کوین (LTC)

WMG – کیف پول طلا

با ساختن هر کدام از کیف پول های ذکر شده، در حساب وب مانی یک آدرس مخصوص مربوط به آن کیف پول خواهید داشت که برای دریافت نمودن وب مانی باید آن را به فرستنده بدهید.

نکته قابل توجه این است که هنگام خریدن وب مانی یا پرداخت آن نوع کیف پول مهم است برای مثال کیف پول wmz برای خرید ۱۰ دلار وبمانی مناسب است کیف پول یورو فقط برای ساکنین منطقه یورو فعال خواهد بود.


کارمزد وب مانی


وبمانی برای هر تراکنش که صورت می گیرد کارمزد ۸/۰ درصد را در نظر گرفته است ولی این کارمزد یک سقف مشخص شده‌ای دارد و از ۵۰ دلار بیشتر نخواهد شد.

در حال حاضر سقف کارمزد یورو ۵0 و کارمزد بیت کوین هم ۰۰۵/ ۰ BTC در در نظر گرفته شده است.

شرایط کارمزدی وبمانی در بعضی مواقع صفر است.

این شرایط عبارتند از :

  • بین کیف پول های یک نوع با WM-identifier یکسان
  • بین کیف پول های یکسان با WebMoney Passport یکسان (برای کاربرانی که دارای WM-Passport بالاتر از سطح Intial هستند)
  • برای پرداخت های WMV (دانگ ویتنام) که کمتر از ۵۰۰ واحد نباشد.

آموزش ساخت حساب وب مانی


شما می توانید در کمتر از ۱۰ دقیقه حساب وب مانی افتتاح کنید برای افتتاح حساب مراحل زیر را طی کنید:

 ۱- وارد سایت Wmtransfer.Com شوید و روی Signup کلیک کنید.

افتتاح حساب وب مانی

۲- در صفحه ثبت نام باید شماره تلفن همراه خود را وارد کنید. شماره موبایل تان باید معتبر باشد تا بتوانید کد ارسال شده را وارد کنید.

نکته: حتما توجه کنید که شماره موبایل وارد شده بدون صفر اول باشد.

ثبت نام پرفکت مانی

۳- بعد از اینکه کد تایید پیامکی را وارد کردید باید برای خود یک کلمه عبور انتخاب کنید و آن را وارد کنید. بعد از آن تیک مخصوص پذیرش قوانین را بزنید و روی continue کلیک کنید.

ساخت حساب پرفکت مانی

4- اکنون شما یک حساب کاربری وب مانی افتتاح کردید. به شما پیشنهاد می کنیم که در ابتدا کیف پول دلاری وب مانی را بسازید و برای این کار به پنل کاربری خود بروید و روی add کلیک کنید.

 بیشتر بخوانید: آموزش احراز هویت وب مانی 

احراز هویت پرفکت مانی

۵- شما میتوانید کیف پول های دیگری را هم در وب مانی برای خودتان بسازید ولی کیف پول دلاری کاربرد بیشتری دارد و کفایت می کند.

کیف پول پرفکت مانی

۶- شماره حساب مربوط به هر کیف پول داخل همان کیف پول است. شما می توانید با کلیک روی همان کیف پول شماره حساب خود را مشاهده کرده و آن را کپی کنید و به شخص یا شرکتی که میخواهید وبمانی واریز کند بدهید.

آدرس حساب پرفکت مانی

بعد از انجام دادن مراحل بالا شما حساب کاربری خود را در وب مانی ساخته اید و می توانید وب مانی را ارسال و دریافت کنید. دقت کنید به دلیل اینکه احراز هویت نکرده‌اید یک سری محدودیت‌ها برای شما اعمال شده است. برای مثال نمی‌توانید ۳۰۰ دلار بیشتر در کیف پول خود داشته باشید و روزانه نیز تراکنش‌های محدودی می توانید داشته باشید. برای اینکه این محدودیت‌ها را از بین ببرید باید در سیستم وب مانی احراز هویت خود را انجام داده و حسابتان را ارتقا دهید.

در صورتی که تمایل دارید با پرفکت مانی نیز آشنا شوید می توانید مقاله پرفکت مانی چیست را مطالعه فرمایید.

همانطور که مطالعه کردید وب مانی به عنوان یک سیستم پرداخت جهانی برای انجام تراکنش های مالی مورد استفاده قرار می گیرد. برای اینکه بتوانید از امکانات این سیستم بهره ببرید لازم است در سایت وب مانی اقدام به ایجاد حساب کاربری کنید. امکان خرید کالا و یا دریافت خدمات از سایت هایی که از سیستم وب مانی پشتیبانی می کنند فراهم شده است.