تفاوت وب مانی و پرفکت مانی

شما برای اینکه با تفاوت وب مانی و پرفکت مانی آشنایی داشته باشید، باید در ابتدا بدانید که هر دوی آنها از جمله کیف پول های اینترنتی به شمار می رود.

با اینکه هر دوی آنها به عنوان کیف پول مورد استفاده قرار می گیرند، باید بدانید تفاوت های بسیار زیادی با یکدیگر دارند.

شما با آگاهی و اطلاعات لازم در مورد تفاوت وب مانی و پرفکت مانی می توانید یکی از آنها را برای خریدها و انتقال وجه خود انتخاب کنید.

این دو کارت یکی از مهمترین شباهت هایی که با هم دارند این است که، مانند ویزا کارت و یا مستر کارت عمل می کنند. ولی تفاوت های آنها به قدری می باشد که شما باید بر اساس آشنایی با آنها یکی را انتخاب کنید.

تفاوت پرفکت مانی و وب مانی


مقایسه تفاوت وب مانی و پرفکت مانی


تفاوت وب مانی و پرفکت مانی از منظرهای متفاوتی مورد مقایسه قرار می گیرد که هر یک از آنها در انتخاب شما تاثیر بسیاری دارد.

با اینکه این دو کیف پول از نظر عملکرد تا حد بسیار زیادی به یکدیگر شباهت دارند، اما در برخی از موارد مانند انواع حساب، کارمزد و ... تفاوت وب مانی و پرفکت مانی به خوبی مشخص می شود.

برخی از مهمترین تفاوت های آنها عبارت می باشد از :

1. از نظر نرخ کارمزد

یکی از مهمترین مواردی که می توانیم در تفاوت وب مانی و پرفکت مانی بیان کنیم، در نرخ کارمزد آنها می باشد.

در واقع شما باید بدانید در هر تراکنشی که کاربران این دو کیف پول انجام می دهند نرخ متفاوتی از آنها دریافت می شود.

کارمزدی که از تراکنش های پرفکت مانی از کاربر دریافت می شود 0.5 درصد می باشد، ولی کارمزد تراکنش های وب مانی 0.8 می باشد. بر این اساس هر فردی که نمی خواهد کارمزد زیادی پیداخت کنید پرفکت مانی را به عنوان کیف پول الکترونیک خود انتخاب می کند.

 بیشتر بخوانید: آموزش جامع افتتاح حساب پرفکت مانی 

 2. از نظر اعتبار و محبوبیت در سراسر دنیا

بدون شک شما باید بدانید در میان انواع کیف پول هایی که الکترونیکی هستند یکی از آنها به عنوان برنده شناخته می شود و افراد زیادی از آن استفاده می کنند.

چرا که بسیاری از سایت های اینترنتی از آنها پشتیبانی می کنند. برخی از سایت ها که از کیف پول های متنوع پشتیبانی نمی کنند بدون شک باید بدانید آن کیف پول های حمایت نشده محبوبیت زیادی ندارد.

اما در تفاوت وب مانی و پرفکت مانی باید بگوییم که هر دوی آنها با یکدیگر رقابت بسیار زیادی دارند. با این وجود از آنجایی که پرفکت مانی در این چند سال رشد بسیاری داشته است، از محبوبیت بالایی هم برخوردار می باشد.

البته در مورد وب مانی هم لازم است بدانید که شعبه ای در انگلیس اضافه کرده و همین مسئله موجب افزوده شدن اعتبار به وب مانی نیز شده است.

3. پشتیبانی از کیف پول های متنوع

از دیگر تفاوت وب مانی و پرفکت مانی که می توانیم برای شما بیان کنیم نوع پشتیبانی آنها از کیف پول های متنوع می باشد.

باید بدانید پرفکت مانی دارای 3 نوع کیف پول می باشد که یکی از آنها دلاری، دیگری یورویی و طلا است.

اما اگر بخواهید از وب مانی استفاده کنید می توانید از انواع کیف پول های دیگر آن  که پشتیبانی می نمایند هم استفاده کنید. دانگ، روبل، و ... از دیگر کیف پول های وب مانی می باشد و همین مسئله از دیگر تفاوت وب مانی و پرفکت مانی به شمار می رود.

بسیاری از کسانی که از کشورهای متفاوت خرید جنس دارند و یا می خواهند انتقال ارز انجام می دهند، بدون شک وب مانی را انتخاب می کنند.

 بیشتر بخوانید: آموزش تصویری افتتاح حساب وب مانی 

4. نحوه شارژ

نحوه شارژ از دیگر تفاوت وب مانی و پرفکت مانی به شمار می رود که باید با آن آشنایی داشته باشید. در واقع باید بدانید که این مورد نزد کاربران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به آن اهمیت می دهند.

برای شارژ کردن حساب پرفکت مانی می توانید از طریق روش ووچر پرفکت مانی، صرافی های آنلاین و یا کارت های اعتباری اقدام نمایید.

در حالی که برای شارژ کردن حساب وب مانی قادر خواهید بود از پیمر( نوع از حساب ووچر)، صرافی های های آنلاین و کارت های اعتباری اقدام کنید.

5. سرعت انتقال ارز

بدون شک در مورد سرعت انتقال ارز هم تفاوت وب مانی و پرفکت مانی بسیار اهمیت دارد و باید به آن دقت زیادی داشته باشید.

انتقال ارز در هر دو مورد به صورت آنی می باشد. بنابراین اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به سرعت انتقال ارز اهمیت می دهید، باید بدانید که تفاوت وب مانی و پرفکت مانی در این مورد چندان زیاد نیست.

تفاوت هایی که در قسمت بالا بیان نمودیم نقش بیشتری دارند و شما باید بیشتر روی آنها تمرکز داشته باشید.

تفاوت پرفکت مانی و وب مانی


نتیجه گیری در مورد تفاوت وب مانی و پرفکت مانی


اگر بخواهیم در مورد تفاوت وب مانی و پرفکت مانی نتیجه گیری کنیم باید بدانید که انتخاب هر یک از آنها به شخص خودتان بستگی دارد.

کشور ایران تحریم های زیادی دارد و همین تحریم ها موجب شده است انتقال ارز به سختی انجام شود.

ولی هر دوی این روش ها و کیف پول هایی که معرفی کردیم در کشور ایران تحریم نیستند و شما می توانید از خدمات آنها استفاده کنید.

یکی از نکاتی که در مورد این دو کیف پول باید بدانید این است که هیچ یک از آنها به مقبولیت جهانی نرسیده اند و احتمال دارد که هرگز هم به این مقبولیت نرسند.

 بیشتر بخوانید: خرید ووچر پرفکت مانی بدون احراز هویت 

اگر شما بر اساس تفاوت وب مانی و پرفکت مانی می خواهید نوع کیف پول خود را انتخاب کنید، باید در ابتدا به نیازهایتان توجه داشته باشید.

به عنوان مثال فردی که می خواهد انتقال ارز بر اساس واحد روبل روسیه انجام دهید، بدون شک باید وب مانی را انتخاب کند.

اما اگر فردی می خواهد کارمزد زیادی پرداخت نکند و مسئله کارمزد برای او اهمیت بیشتری دارد، بدون شک بهتر است پرفکت مانی را انتخاب کند. به طور کلی شما باید بر اساس نیازهای خود یکی از آنها را انتخاب کنید.