آموزش گام به گام احراز هویت وب مانی

احراز هویت وب مانی

بعد از اینکه شما حساب کاربری خود را در وب مانی ساختید می‌توانید وب مانی را ارسال و دریافت کنید ولی به دلیل اینکه احراز هویت نکرده‌اید یک سری محدودیت‌ها برای شما اعمال شده است. برای مثال نمی‌توانید ۳۰۰ دلار بیشتر در کیف پول خود داشته باشید و روزانه نیز تراکنش‌های محدودی می‌توانید داشته باشید. برای اینکه این محدودیت‌ها را از بین ببرید باید در سیستم وب مانی احراز هویت خود را انجام داده و حسابتان را ارتقا دهید.

جهت خرید و فروش وب مانی در سایت کوینی فا ثبت نام کنید و به خرید و فروش وب مانی بپردازید


انواع سطح حساب کاربری در وب مانی


سطح‌های زیادی در سیستم وب مانی وجود دارد اما به کلی سه نوع سطح برای فعالیت‌های انتقال وجه وجود دارد که به اصطلاح به این سطوح پاسپورت می‌گویند.

پاسپورت مستعار Alias

در وب مانی پایین ترین سطح مربوط به سطح مستعار است موقعی که شما برای بار اول حساب وب مانی افتتاح می‌کنید نوع حساب شما مستعار است که محدودیت‌های زیادی دارد. با این نوع حساب می‌توانید در روز فقط ۱۰۰ دلار تراکنش انجام دهید یا فقط ۳۰۰ دلار در کیف پول خود نگهداری کنید .

پاسپورت قراردادی  Formal

برای گرفتن پاسپورت قراردادی می‌توانید یک فایل اسکن شده از پاسپورت خود را برای وب مانی ارسال کرده و اطلاعات هویتی خود را به آنها بدهید.در این نوع از حساب وب مانی روزانه تا سقف ۳۰۰۰ دلار قابلیت تراکنش دارید و می‌توانید حداکثر ۱۰ هزار دلار در کیف پول خود نگهداری کنید. بعد از ارسال فایل و اطلاعات هویتی خود ۴۸ ساعت طول می‌کشد تا حساب شما ارتقا پیدا کند.

 البته کاربران ایرانی زیادی توانستند تنها با کارت ملی خود احراز هویت کنند و حساب خودشان را ارتقا دهند پس اگر پاسپورت ندارید می‌توانید با کارت ملی تان امتحان کنید.

پاسپورت شخصی Personal

اصلی ترین پاسپورت وبمانی پاسپورت شخصی می‌باشد. با گرفتن پاسپورت شخصی کاربران هیچ محدودیتی در تراکنش و نگهداری دلار در کیف پول  خود ندارند. توصیه می‌شود که کسب و کارها از این نوع پاسپورت استفاده کنند.

برای گرفتن این پاسپورت باید ۵۰ دلار هزینه کنید و آن را به وب مانی پرداخت کنید بعد از اینکه هزینه را پرداخت کردید باید به صورت حضوری به همراه اصل مدارک شناسایی خود به یکی از نمایندگی‌های وب مانی در ایران مراجعه کنید.

روش احراز هویت وب مانی

برای مشاهده نوع حساب خود در وبمانی کافیست در بخش حساب کاربری خود روی آیکون مورچه کلیک کنید در تصویر پایین می‌بینید که نوع حساب من در وبمانی Alias Formal است .

روش احراز هویت وب مانی


آموزش احراز هویت در وب مانی و دریافت پاسپورت فرمالFormal


پیشنهاد می‌شود به دلیل محدودیت‌های زیاد، حساب خود را ارتقا داده و احراز هویت کنید. برای احراز هویت کردن مراحل زیر را انجام دهید :

نکته: در آموزشی که داده می‌شود هر دو روش احراز هویت هم با کارت ملی و هم با پاسپورت آموزش داده می‌شود اما ممکن است احراز هویت شما با کارت ملی تایید نشود پس اگر پاسپورت دارید با پاسپورت احراز هویت کنید.

گام اول: ابتدا به حساب وبمانی خود وارد شده و بعد روی این لینک کلیک کنید تا به بخش پاسپورت وارد شوید.

روش احراز هویت وب مانی

گام دوم: در این صفحه شما باید اطلاعات حقیقی خودتان را کاملاً دقیق وارد کنید. هر فیلد را در عکس زیر توضیح میدهیم.

احراز هویت وب مانی

۱-نام خانوادگی خود را به زبان انگلیسی وارد کنید.

۲- نام کوچک تان را به انگلیسی وارد کنید.

۳-این فیلد را خالی بگذارید.

۴-تاریخ تولدتان را به میلادی وارد کنید.

۵-جنسیت خود را انتخاب کنید female برای زنان و male برای مردان.

۶-در اینجا باید شهر محل زندگی خود را انتخاب کنید. روی set کلیک کرده و وارد صفحه دیگر می‌شوید روی choose youre actuale location کلیک کنید. در صفحه بعد بخش کشورها سپس استانها و بعد از آن شهرها محل سکونت خودتان را مشخص کنید و روی ok کلیک کنید.

روش احراز هویت وب مانی

روش احراز هویت وب مانی

۷-کد پستی خود را وارد کنید.

۸-آدرس محل زندگی خود را باید با فرمت انگلیسی وارد کنید برای مثال :no55, kahkeshan str, parvin ave

۹-در این محل کشور خود ایران را انتخاب کنید.

۱۰-در این فیلد شماره پاسپورت یا شماره کد ملی خود را بدون گذاشتن خط تیره وارد کنید.

۱۱-در اینجا تاریخ صدور گذرنامه یا کارت ملی تان را به میلادی وارد کنید.

۱۲-در اینجا از شما خواسته می‌شود تا سازمان یا نهادی که مدارک شناسایی تان را صادر کرده مشخص کند اگر شما از پاسپورت استفاده کردید کلمه place of issue

را وارد کنید ولی اگر از کارت ملی تان استفاده کرده اید از عبارت national organization for civil registration استفاده کنید .

بعد از اتمام کار روی کلمه saveکلیک کنید و وارد مرحله بعد شوید .

گام سوم: در اینجا تاریخ پایان اعتبار پاسپورت یا کارت ملی خود را به میلادی وارد کنید و saveرا بزنید.

روش احراز هویت وب مانی

گام چهارم: حالا در این مرحله باید فایل اسکن شده از مدارک تان را ارسال کنید. اگر امکان اسکن کردن مدارک را ندارید می‌توانید مدارک خود را روی یک صفحه سفید قرار دهید و با موبایلتان یک عکس با کیفیت بگیرید و آن فایل را ارسال کنید.

فرمت عکس jpg   و حجم آن حداکثر ۲ مگابایت باشد. هرگز تصویر دو مدرک را در یک فایل ارسال نکنید. 

روش احراز هویت وب مانی

گام پنجم: بعد از اینکه فایل مدرک خود را ارسال کردید باید نوع مدرک ارسالی را انتخاب کنید.

اگر پاسپورت را ارسال کرده اید گزینه passport main pages و اگر کارت ملی خود را فرستادید گزینه id card front side را انتخاب کنید.

روش احراز هویت وب مانی

گام ششم: بعد از اینکه مدارک خود را ارسال کرده اید باید روی finish upload کلیک کنید. در صورتیکه آپلود شما موفقیت آمیز بوده باشد یک پیام با نوار سبز رنگ به شما نمایش داده می‌شود. می‌توانید برای اطمینان بیشتر عکس پشت کارت ملی تان را نیز بفرستید ولی این بار باید در بخش مشخص کردن نوع مدارک گزینه id card back side را انتخاب کنید.

روش احراز هویت وب مانی

پس از اتمام ارسال مدارک گزینه back to document list را بزنید و تغییرات ایجاد شده را ذخیره کنید. بعد از اینکه تمام مراحل بالا را انجام دادید پیامی‌به شما نمایش داده می‌شود که مبنی بر عملیات ثبت و آپلود فایلها است. اطلاعات ارسالی شما بعد از یک الی دو روز کاری بررسی شده و حسابتان ارتقا پیدا می‌کند ولی ممکن است این بررسی تا ۱۰ روز هم طول بکشد.

روش احراز هویت وب مانی

 بیشتر بخوانید: آموزش احراز هویت پرفکت مانی به زبان ساده 


سوالات مهم در مورد وب مانی


سوال:آیا برای ساخت وب مانی باید پول پرداخت کنیم؟

پاسخ: خیر برای ساخت وب مانی به سایت wmtransfer. Com مراجعه کنید و رایگان حساب بسازید.

سوال: آیا برای استفاده از وب مانی باید احراز هویت کنیم؟

پاسخ: برای رفع محدودیت‌های وب مانی می‌توانید احراز هویت کنید اما به طور کلی احراز هویت اجباری نیست.

سوال: کارمزد وب مانی چقدر است؟

پاسخ: برای هر تراکنشی  که انجام میدهید ۰.۰۰۸ درصد کارمزد اما سقف کارمزد‌ها بیشتر از ۵۰ دلار نخواهد شد.

سوال: آیا ایرانی‌ها از وب مانی می‌توانند استفاده کنند.

پاسخ: وب مانی متعلق به کشور روسیه است و به کاربران ایرانی نیز خدمات کامل می‌دهد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + نوزده =

Open chat
پشتیبانی صرافی کوینی فا